آیا آی وی اف (IVF) دردناک است؟

آی وی اف

آیا آی وی اف (IVF) دردناک است؟

یکی از پرسش های شایع برای کسانی که می خواهند آی وی اف (IVF) انجام دهند این است که آیا این روش باروری، دردناک است یا خیر؟

برای پاسخ به این پرسش باید گفت تا حدودی بله، برخی از مراحل آی وی اف (IVF) ممکن است کمی دردناک باشد. البته وقتی شما تصمیم میگیرید که یک کار درمانی انجام دهید، باید انتظار داشته باشید که تا حدودی ناخوشی یا درد را برای رسیدن به هدف تان تحمل کنید. این اصل در خصوص آی وی اف (IVF) نیز صادق است. از آنجایی که این روش درمانی می تواند منجر به فرزندآوری شما شود، تحمل اندکی درد ارزش آن را دارد.

آی وی اف
لقاح مصنوعی
butterfly

آیا انجام آی وی اف (IVF) یا رشد جنین در رحم دردناک است؟

مرحله اول در آی وی اف (IVF)، مرحله تزریق دارویی می باشد که ممکن است برای برخی زنان دردناک باشد. در این مرحله، مادر تحت تزریق داروهای هورمونی برای رشد و بلوغ تخمک ها در تخمدان قرار می گیرد. باید توجه کرد که این تزریقات بوسیله سر سوزن های بسیار نازک در ناحیه بازو یا اطراف ناف انجام می شود و درد خیلی کمی دارد. البته برخی خانم ها به خاطر ترس و فوبیا از تزریق، فکر می کنند این مرحله بسیار دردناک خواهد بود اما در انتهای تزریق، اعلام می کنند که هیچ دردی را احساس نکردیم یا درد بسیار اندکی داشتیم.

آی وی اف
لقاح مصنوعی

در مرحله بعدی از آی وی اف (IVF)، رشد تخمک ها در داخل تخمدان ها ممکن است موجب درد شکم یا نفخ گردد که البته با داروهای تجویز شده توسط پزشک، تا حدود زیادی قابل کنترل می باشد.

در این مرحله شما می توانید بدون محدودیت فعالیت های روزانه خود را بطور کامل انجام دهید.

آیا مرحله گرفتن تخمک ها از تخمدان یا مرحله انتقال جنین دردناک است؟

قدم بعدی در آی وی اف (IVF)، گرفتن تخمک ها از تخمدان می باشد که در آن پزشک تخمک ها را از تخمدان ها بوسیله یک سوزن نازک که به دستگاه ساکشن وصل است، خارج می کند. در این مرحله شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد زیرا این کار با بی هوشی عمومی انجام می شود. در مرحله بعدی، جنین به رحم مادر منقل می شود که کاملا بدون درد است. البته وقتی پزشک یک اسپکولوم را داخل واژن قرار می دهد، ممکن است کمی احساس درد کنید. در این مرحله از آی وی اف (IVF) که جنین به داخل رحم فرستاده شد، درمان دارویی هورمونی به شکل شیاف، ژل یا تزریقات ادامه می یابد که ممکن است هر خانم باردار به آن ها نیاز داشته باشد.

لقاح مصنوعی
آی وی اف

کلمات آخر

بنا بر مطالبی که بیان کردیم، شما متوجه شدید که آی وی اف (IVF) به مقداری که ممکن بود فکر کنید دردناک نیست و ممکن است حین درمان فقط کمی احساس ناخوشایند داشته باشید.

این نظر که آی وی اف (IVF) یک پروسه دردناک است به هیچ وجه درست نیست. این عقیده دردناک بودن آی وی اف (IVF) صحیح نیست و بخش هایی از این پروسه با بی هوشی عمومی انجام می گیرد که هیچ دردی را تجربه نمی کنید.

آی وی اف (IVF) یک روش باروری بسیار موثر می باشد بنابراین تحمل اندکی درد در مقایسه با نتایج فوق العاده ای که با این روش درمانی بدست می آید، کاملا منطقی است. شما با کمی صبوری می توانید نتایج فوق العاده ای بدست آورید. همچنین پزشکان سعی می کنند با انجام مراحل لقاح مصنوعی (IVF)  تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی، شرایط را برای شما بسیار تسهیل نمایند و تمام تلاش خود را خواهند کرد که یک پروسه درمانی راحت و بدون مشکل را تجربه کنید.

لقاح مصنوعی

برای دریافت اطلاعات کامل تر مقاله: همه چیز درباره آی وی اف (IVF) در ایران را مطالعه بفرمایید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

IVF in Iran

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.