روند درمان با روش رحم اجاره ای در بیشتر کشورها چقدر طول می کشد؟

روند-درمان-با-روش-رحم-اجاره-ای-در-بیشتر-کشورها

یکی از اولین و مهمترین سوالات در مورد درمان با روش رحم اجاره ای، در رابطه با زمان آن می باشد واینکه این روش به منظور رسیدن به هدف والدین شدن چقدرمی تواند طول بکشد. نکته مهمی که باید بدانید این است که روش رحم اجاره ای یک روند پیچیده است که شامل بسیاری از عوامل مانند اقدامات پزشکی و روابط انسانی می شود. بنابراین، هیچ محدودیت زمانی برای آن وجود ندارد. اگر می خواهید در مورد مزایا و معایب روش رحم اجاره ای در درمان ناباروری بیشتر بدانید، مقاله قبلی ما را بخوانید.

مهم است که بگوییم در روند رحم اجاره ای، هر مورد منحصر به فرد است و پیش بینی مدت دقیق آن به نوعی غیرممکن است. این روند می تواند به سرعت پیش برود یا حتی چند سال طول بکشد. با این حال، بر اساس موارد قبلی به راحتی می توان گفت که ممکن است 15 تا 18 ماه طول بکشد تا والدین نوزاد خود را در آغوش بگیرند.

 شما می توانید انواع روش های رحم اجاره ای را برای بدست آوردن جزئیات بیشتر در مورد آن بخوانید.

همچنین اگر علاقه مندید که درمورد هزینه های روش رحم اجاره ای بدانید، می توانید نگاهی به مقاله قبلی ما بیندازید. در اینجا ما قصد داریم که در مورد روند درمان با روش رحم اجاره ای، مراحل و زمان تقریبی هر مرحله بخوانیم.

butterfly

ارزیابی های اولیه: 1-2 ماه

روند درمان با روش رحم اجاره ای با ارسال درخواست به یک شرکت تسهیلگر درمان ناباروری به روش رحم جایگزین آغاز می شود. سپس والدین نابارور برای مشاوره به پزشکان متخصص معرفی می شوند تا بتوانند در مورد الزامات اساسی صحبت کرده و به سوالات بالقوه با جزییات پاسخ دهند. همچنین کارکنان شرکت تسهیلگرمی توانند سعی کنند رابطه خود را با والدین مورد نظر تقویت کرده تا بتوانند بهترین خدمات را با توجه به نیاز آنها ارائه دهند. در این مرحله ممکن است مادر جایگزین از نظر جسمی و روانی مورد ارزیابی قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود که وی برای شروع روش در شرایط خوبی است.

تطبیق: 1-4 ماه

در این مرحله، شرکت ها جهت بررسی شرح حال مادران جایگزین را به والدین مورد نظر می دهند. پس از اینکه والدین مورد نظر مادرجایگزین مناسب خود را انتخاب کردند، مشخصات پدر و مادر آینده به مادرجایگزین ارسال می شود تا آنها نیزتوسط وی ارزیابی شود. در صورت وجود تطبیق، شرکت تسهیلگر با حضور یکی از نمایندگان خود به عنوان میانجی جلسه ای را ترتیب می دهد تا هر دو طرف شخصاً و به صورت حضوری (درصورت تمایل طرفین)  یکدیگر را بشناسند. روند تطبیق می تواند در هر مورد متفاوت باشد. این کار می تواند به سرعت انجام شده و یا ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا طرفین شخص مطابق با خود را پیدا کنند.

ویزیت های پزشکی، غربالگری و موارد قانونی: 2-3 ماه

به محض این که هر دو طرف تصمیم بگیرند که درانجام این روند پیش بروند، مادرجایگزین به منظور ارزیابی وضعیت جسمی خود ودانستن اینکه آیا از نظر پزشکی آماده حمل کودک است یا خیربه پزشک مربوطه مراجعه می کند. در این حالت نه تنها فرد جایگزین تحت غربالگری جسمی قرار می گیرد، بلکه از نظر روانشناسی نیز مورد ارزیابی قرار گرفته تا اطمینان حاصل شود که می تواند روند درمان با روش رحم اجاره ای را به طور امن پشت سر بگذارد.

علاوه بر این، امورحقوقی باید در این دوره انجام شوند. هر دو طرف وكلاي خود را خواهند داشت یا به شرکت تسهیلگر درمان وکالت کاری می دهند تا از تهيه كليه اسناد و حفاظت مناسب از حقوق خود مطمئن شوند. آنها با کمک وکلای خود قراردادها را بازبینی می کنند و پس از تأیید آنها را امضا می کنند.

تشکیل جنین ها به روش IVF یا ICSI : 2-3 ماه

در این مرحله، نوبت کلینیک باروری است که با کمک روش IVF یا ICSI روند واقعی بارداری را شروع کند. این چرخه معمولاً بیش از یک ماه طول می کشد. در همین حال، فرد جایگزین باید داروهایی را به منظورآماده سازی بدن خود برای بارداری مصرف کند.

 پس از کاشت جنین در رحم وی، معمولاً نزدیک به 15 روزتا رسیدن به اولین نتایج طول می کشد. این را باید در نظر داشته باشید که دوره بارداری چیزی نیست که بتوان دقیقاً پیش بینی کرد. منطقی است که قبل از رسیدن به نتیجه، برای انجام چند اقدام درمانی IVF برنامه ریزی کنید. اگر در اولین اقدام مادر جایگزین باردار نشود، آنها ممکن است انتقال جنین را بار دیگر انجام دهند.

بارداری: 7-8 ماه

پس از اثبات موفقیت آمیز بودن IVF یا ICSI و وقوع حاملگی، حدودا 7 یا 8 ماه طول می کشد تا مادرجایگزین زایمان کند. در اینجا ما در مورد طرح کلی بارداری از طریق روند درمان با روش رحم اجاره ای صحبت کردیم.

دانستن این نکته مهم است که وکیل والدین مورد نظر، فرایند حکم قانونی قبل از تولد را از هفته های 16 تا 20 شروع می کند تا حق قانونی پدر و مادر کودک بودن را به آنها بدهد.

آنها به محض تولد بچه بلافاصله از او مراقبت خواهند کرد. مراحل دادرسی معمولاً 4-12 ماه به طول می انجامد.

در آخرباید توجه داشته باشید که هر بارداری منحصر به فرد است و می تواند مسائل پیش بینی نشده خود را به همراه داشته باشد. برخی از حاملگی ها می توانند مانند سایر حاملگی های طبیعی منجر به سقط جنین شوند. برای هر دو طرف مهم است که برای مسائل غیر منتظره آماده باشند و تا پایان این سفردرمانی از لحاظ روحی و جسمی از یکدیگر محافظت کنند. ایران به دلیل عوامل بسیار زیاد یکی از بهترین مقاصد پزشکی برای روش رحم اجاره ای است. اگر علاقه مندید تا همه چیز را در مورد آن بدانید و سفرپزشکی خود را در آنجا آغاز کنید، روش رحم اجاره ای در ایران را بخوانید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.