روش رحم اجاره ای سنتی در مقابل روش رحم اجاره ای جایگزین: کدام یک بهتر است؟

روش-رحم-اجاره-ای-سنتی-در-مقابل-روش-رحم-اجاره-ای-جایگزین

روش رحم اجاره ای یا اهدایی یکی از گزینه های مدرن والدین شدن برای کسانی می باشد که می خواهند آرزویشان را در مورد داشتن فرزند برآورده کنند. این رویه در بسیاری از کشورها قانونی و کاربردی است. با این حال انتخاب بهترین راه برای انجام این روند می تواند کمی چالش برانگیز باشد.

انواع روش رحم اجاره ای

روش رحم اجاره ای دو نوع عمده دارد: روش سنتی (Traditional Surrogacy) و روش رحم جایگزین (Gestational Surrogacy). این را به راحتی می توان گفت که امروزه روش رحم جایگزینی گزینه محبوب تری است. اما برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک بهترین گزینه انتخابی برای شماست، دانستن تفاوت گزینه ها و مزایا و معایب آنها ضروری است.

butterfly

روش رحم اهدایی سنتی: جوانب مثبت و منفی آن چیست؟

در روش رحم اجاره ای سنتی (جزئی)، مادرجایگزین توسط اسپرم پدر مورد نظر با استفاده از روش   IVF  یا ICSI یا تلقیح داخل رحمی بارور می شود. مسئله مهم این است که مادر جایگزین از تخمک های خود استفاده می کند بنابراین مادر بیولوژیکی کودک است. در این روند، او باید از حقوق والدینی خود امتناع ورزد و حضانت کامل نوزاد را به والدین مورد نظر بدهد. در بیشتر موارد، مادر جایگزین برای همیشه ناشناخته باقی می ماند اما در سایر موارد آنها ممکن است تصمیم بگیرند که مادر جانشین در زندگی کودک نقش محدودی داشته باشد.

نکات مثبت این نوع روش رحم اهدایی ارزان بودن آن است زیرا به فرآیند IVF نیازی ندارد و تزریق اسپرم پدر کافی خواهد بود. علاوه بر این، یافتن اهدا کننده تخمک و انجام فرآیند بازیابی آن لازم نیست.

در میان نکات منفی روش رحم اجاره ای سنتی، حقوق قانونی والدین بودن مادرجایگزین موضوعی قابل توجه است. این روند یک روند عاطفی است و مادرجایگزین می تواند نظر خود را تغییر داده و تصمیم بگیرد که کودک را نگه دارد. والدین مورد نظر برای بدست آوردن حضانت کودک نیاز به انعقاد قرارداد پس از زایمان دارند. به دلیل این درگیری های احتمالی، روش رحم اجاره ای آمریکایی و بسیاری از شرکت های تسهیلگر درمان به روش جایگزینی سنتی را انجام نمی دهند.

روش رحم اهدایی جایگزین: جوانب مثبت و منفی آن چیست؟

 

در روش رحم اجاره ای جایگزین (رحم اجاره ای کامل یا میزبان)، مادرجایگزین ژنتیک خود را به کودک منتقل نمی کند. تخمک ها و اسپرم های والدین مورد نظر(یا اهدا کنندگان) برای ایجاد جنین ترکیب می شوند، سپس با استفاده از روش های درمان ناباروری (IVF یا ICSI) در رحم مادرجایگزین کاشته می شود. بنابراین او صرفا حامل کودک است. جنین از طریق کاتتر منتقل می شود که ساده و بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد.

یکی از نکات مثبت این نوع این است که هر دوی والدین مورد نظر می توانند از نظر ژنتیکی با کودک مرتبط باشند. ذهن شما در آرامش است زیرا می دانید که از حقوق کامل والدینی کودک برخوردار هستید. همچنین این نوع روش رحم اجاره ای از موفقیت بالایی برخوردار است.

برای نکات منفی این نوع روش رحم اجاره ای، می توان هزینه های بالای درمان باروری را ذکر کرد. برای برداشت تخمک های مادر مورد نظر یا اهدا کننده باید پول و زمان بیشتری صرف کنید. گاهی اوقات قبل از وقوع حاملگی به چندین اقدام IVF نیاز است. هزینه های مادر جانشین باید به دقت توسط والدین مورد نظر در نظر گرفته شود. و نهایتا اینکه شما باید احساسات خود را در مورد کودک آینده خود کنترل کرده و به مادر جایگزین برای زایمان و تحویل کودک تان به طور صحیح و سالم اعتماد کنید.

روش رحم اجاره ای سنتی در مقابل روش رحم اجاره ای جایگزین

تفاوت اصلی بین رحم اجاره ای سنتی و جایگزین، روابط بیولوژیکی بین مادرجانشین و نوزاد است که می تواند تأثیرات زیادی بر سایرعوامل داشته باشد. ما قصد داریم به طور خلاصه در مورد عوامل اصلی صحبت کنیم.

اهداکننده تخمک:

در روش رحم اجاره ای سنتی، به اهدا کننده تخمک نیازی نیست زیرا فرد جایگزین از تخمک های خود استفاده می کند اما در روش رحم اجاره ای جایگزین ممکن است یک اهدا کننده تخمک برای زنانی که خودشان تخمک سالمی ندارند لازم باشد.

رویه پزشکی:

در رحم اجاره ای سنتی لزومی به استفاده ازIVF نیست و فرد جایگزین اغلب با استفاده از تلقیح داخل رحمی (IUI) تحت عمل لقاح مصنوعی قرار می گیرد که فرآیند آسان تری است. در روش رحم جایگزین، انجام IVF یا ICSI برای ایجاد جنین و انتقال آن به رحم مادرجایگزین مورد نیاز است.

هزینه ها:

به دلیل تفاوت روش پزشکی، رحم اجاره ای سنتی ارزان تر از رحم اجاره ای جایگزین است. روش   IVFگرانتراز روشIUI  است. علاوه بر این، اهدای تخمک و درمان باروری مادر مورد نظر ضروری نیست.

زمان انتظار:

زمان انتظار برای بارداری به روش رحم جایگزین کوتاهتر از روش سنتی است زیرا برای مادران جایگزین از نظر قانونی و عاطفی آسان تر است که حمل کننده فرزند خود نباشند. از این رو یافتن مادر های جایگزین به روش رحم جایگزین به زمان کمتری نیاز دارد.

روند قانونی:

رحم اجاره ای سنتی معمولاً شامل اقدامات قانونی اضافه نیز می شود زیرا مادرجایگزین مادر بیولوژیکی کودک است و دارای حقوق والدین است که باید پس از زایمان فسخ شوند. اما در روش رحم جایگزین، والدین کودک بودن قبل از انجام روش و با نوشتن قرارداد برقرار می شود و والدین مورد نظر، والدین بیولوژیکی کودک هستند بنابراین کمتر با مشکلات قانونی روبرو می شوند.

خطرات:

اگرچه مواردی که درآن مادرجایگزین نظرخود را تغییر می دهد و تصمیم به نگهداری کودک می گیرد نادر است اما خطرات قانونی و عاطفی در رحم اجاره ای سنتی بیشتر است. این امربه دلیل اتصال خونی بین مادرجانشین و جنین است که ممکن است باعث پیوند مادرجایگزین با نوزاد شود. در این گونه موارد، والدین مورد نظر و شرکت تسهیلگر درگیر شده و باید در دادگاه برای به دست آوردن حضانت کودک مبارزه کنند.

ملاحظات کلی

 دشوار است که بگوییم کدام نوع روش رحم اجاره ای بهتر است زیرا هر دو جنبه های مثبت و منفی خودشان را دارند. بنابراین آنها باید به دقت توسط والدین مورد نظر ومادرجایگزین درنظر گرفته شوند و براساس شرایط و نیازهای آنها تصمیم گیری شود.

هزینه روش رحم اجاره ای یکی از مهمترین عوامل برای زوجین است که باید مشخص شود. یکی از ملاحظات مهم این است که آیا مادر مورد نظر می خواهد از تخمک های خود استفاده کند یا به اهدا کننده تخمک نیاز دارد. اگر بخواهد از تخمک های خودش استفاده کند، در آن صورت بهترین گزینه روش رحم اجاره ای جایگزین است.

برای دستیابی به این هدف، درنظر گرفتن بودجه آنها قبل از شروع فاکتور مهمی است. اگر داوطلبان بخواهند روش بارداری جایگزین را ادامه دهند، باید توانایی مالی چندین مرتبه اقدام به روش IVF و اهدای تخمک را داشته باشند.

همانطور که در مورد جایگزینی سنتی صحبت کردیم، مادر جایگزین و نوزاد رابطه بیولوژیکی خواهند داشت. بنابراین آنها نیاز خواهند داشت که برخی از موضوعات مرتبط را از قبل بررسی کنند، از جمله اینکه آیا والدین مورد نظر با این پیوندهای بیولوژیکی راحت هستند و یا اینکه چه نوع رابطه ای را می خواهند با مادرجانشین حفظ کنند.

امروزه، ایران به دلیل قیمت های مقرون به صرفه، پزشکان متخصص و خدمات با کیفیت بالایش یکی از بهترین پایگاه های انجام روش رحم اجاره ای به شمار می رود. شما می توانید در این رابطه تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در روش رحم اجاره ای در ایران بدست آورید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.