کشورهای قانونی و غیرقانونی برای انجام روش رحم اجاره ای: دلایل آن چیست؟

قانونی و غیرقانونی برای انجام روش رحم اجاره ای

روش رحم اجاره ای یا رحم اهدایی یک فرآیند درمان ناباروری است که در آن یک زن از رحم خود استفاده کرده تا نوزادی را برای زوج دیگری که به دلیل برخی مشکلات پزشکی قادر به داشتن فرزند خود نیستند حمل کند. متأسفانه این فرآیند فقط در تعداد کمی از کشورها در سراسر جهان در دسترس است. بنابراین بسیاری از والدین نابارور برای انجام روند رحم اجاره ای به کشورهای خارجی سفر می کنند. هیچ قانون واحدی درباره این موضوع در سراسر جهان وجود ندارد. بنابراین ما در TebMedTourism وظیفه خود می دانیم که درباره قوانین کشورهای مختلف و نحوه برخورد آنها با این روش توضیحات بیشتری بدهیم.

ما در این مقاله کشورها را به سه دسته طبقه بندی کرده ایم: کشورهایی که در آنها درمان با روش رحم اجاره ای قانونی است، کشورهای دارای محدودیت و کشورهای غیرقانونی. این را بخاطر داشته باشید که این قوانین همیشه با گذشت زمان می توانند تغییر کنند. هنگامی که می خواهید کشوری را برای انجام پروسه رحم جایگزین انتخاب کنید، ابتدا با یک شرکت تسهیلگر مجرب در زمینه روش رحم اجاره ای مشورت کنید.

butterfly

کشورهای قانونی برای روش رحم اجاره ای

 

رحم اجاره ای در کشورهایی که قانون صراحتا از این نوع درمان کمک باروری حمایت می کند مجاز است. یک قانون مطلوب باید به وضوح الزامات و شرایط انجام فرآیند را مانند نوع خانواده هایی که می توانند از آن استفاده کنند، حقوق و تعهدات والدین و مادر جایگزین، برقراری حق والدینی و غیره را تعیین کند.

کشورهایی که در آنها روند جایگزینی مجاز است این موارد می باشند: ایالات متحده آمریکا ، روسیه ، اوکراین ، یونان ، گرجستان ، کانادا ، هلند ، ایران و قزاقستان. در همه آنها روش جایگزینی برای شهروندان خارجی نیز مجاز است. اما ممکن است جزئیاتی در مورد آنها وجود داشته باشد که باید از آنها مطلع شوید. به عنوان مثال، در ایالات متحده، قانون روش جایگزینی می تواند در ایالت های مختلف متفاوت باشد. قبل از تصمیم گیری برای شروع روش، بررسی اطلاعات به روز شده توصیه می شود.

روش رحم اجاره ای یک روند چالش برانگیز و پیچیده است. برای اطمینان از اینکه همه کارها کنترل شده و به خوبی مدیریت شده اند، اعتماد به یک شرکت تسهیلگر معتبر و حرفه ای بسیار مهم است. همچنین هزینه های انجام روش اجاره ای متفاوتی در سراسر جهان وجود دارد که قبل از شروع باید با توجه به بودجه شما در نظر گرفته شوند.

کشورهایی که برای روش رحم اجاره ای محدودیت دارند

برخی از کشورها ممکن است روش رحم اجاره ای را تحت شرایطی خاص مجاز بدانند. در برخی از آنها، درصورت انجام پروسه رحم اهدایی در خارج از این کشور، مجاز است اما در خود این کشورها روش رحم اهدایی مجاز نیست. یا در برخی کشورها، روش جایگزینی برای متقاضیان خارجی ممنوع بوده و فقط برای ساکنان محلی در دسترس است که این امر باعث می شود تا روش رحم اجاره ای بصورت بین المللی غیرممکن باشد.

یکی از این نمونه ها هند است که درآن فقط مردم هند، آن هم در شرایط بسیار محدودی می توانند این روند را انجام دهند. در کشورهای دیگر مانند استرالیا یا کشورهای اتحادیه اروپا، روش “جایگزینی جبران شده” مجاز نیست و افراد فقط می توانند “جایگزینی نوع دوستانه” را امتحان کنند، یعنی هیچ مراوده مالی بین مادر جایگزین و والدین نابارور نباشد.

اگر در نظر دارید روش رحم اجاره ای را بصورت بین المللی انجام دهید، باید به طور جدی از تمام محدودیت های احتمالی در کشور مقصد آگاه باشید. برای اینکه وقت و هزینه خود را هدر ندهید، باید مطمئن شوید که شرایط شما متناسب با تمام نیازهای لازم است. با این حال برخی از محدودیت های این روش ممکن است حتی روند را ایمن تر کند. شما باید با یک وکیل باتجربه مشورت کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام مقصد برای شما بهترین است.

کشورهای غیرقانونی برای روش رحم اجاره ای

نهایتا برخی از کشورها وجود دارند که روش رحم اجاره ای در آنها به دلایل شرعی، اخلاقی یا قانونی کاملا ممنوع است. اگرچه ممکن است در گذشته روش رحم جایگزین در این کشورها قانونی بوده باشد، اما با عدم توانایی در تحت نظارت درآوردن آنها، به جای اینکه برای ایجاد ساختاری قانونی و کاربردی تلاشی صورت گیرد منجر به کاملا غیرقانونی اعلام شدن آنها شده است.

در بیشتر مناطق اروپا رحم اجاره ای روندی غیرقانونی است. اینها کشورهایی هستند که نمی توانید از آنها به عنوان پایگاه های روش جایگزینی در جهان استفاده کنید: بلغارستان ، نپال ، پرتغال ، اسپانیا ، ایتالیا ، ایرلند ، آلمان ، فرانسه ، سوئیس ، اتریش ، کامبوج ، دانمارک ، نروژ ، سوئد ، ایسلند ، استونی ، مولداوی ، ترکیه ، عربستان سعودی ، پاکستان ، چین و ژاپن.

علی رغم محبوبیت آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای انجام تمهیدات روش رحم اجاره ای، این ممنوعیت حتی در برخی از ایالت های آن وجود دارد. ایالت های نیویورک ، آریزونا ، میشیگان ، ایندیانا و داکوتای شمالی برخی از ایالت هایی هستند که انجام روش رحم جایگزین برای کسانی که در آن شرکت می کنند مجازات قانونی دارند. آنها ممکن است زندانی شده یا مشمول پرداخت جریمه نقدی شوند.

این محدودیت در مکزیک نیز وجود دارد، به جز دو ایالت تاباسکو و سینالوا که انجام روش رحم اجاره ای برای افراد محلی مجاز است. در گذشته، داوطلبان خارجی مجاز به انجام روش در مکزیک بودند اما پس از سال 2015 دسترسی به رحم اجاره ای به صورت بین المللی ممنوع شده است.

بنابراین، اینها کشورهایی نیستند که به عنوان مقصدی برای روش رحم جایگزین در نظر گرفته شوند. صرف نظر از اینکه کشور انتخابی شما کجاست، اطمینان حاصل کنید که از کل قانون جایگزینی رحم در آن کشور مطلع هستید تا در طی مراحل با مشکل روبرو نشوید. همانطور که قبلا ذکر شد، در حالی که این مقاله به شما دیدگاهی کلی در خصوص مقصد روش جایگزینی ارائه می کند،  اما با این حال شما باید قبل از هر اقدامی با یک وکیل باتجربه و آگاه صحبت کنید.

اگر می خواهید خدمات پزشکی با کیفیت، امکانات مجهز و قیمت های مقرون به صرفه را تجربه کنید، انجام مراحل روش رحم اجاره ای در ایران یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید داشته باشید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.