سرطان پروستات

سرطان پروستات

سرطان پروستات چیست و عمل جراحی پروستات چه موقع انجام می شود؟

پروستات یک غده کوچک در دستگاه تناسلی مردانه می باشد. پروستات به ساخت مایع منی (مایع شیری رنگ که اسپرم را از بیضه در طول آلت به سمت خارج هدایت می کند). همچنین پروستات دورمجرای پیشابراه (مجرایی که ادرار را از مثانه به سمت خارج هدایت می کند) را می پوشاند. امروزه سرطان پروستات میزان بروز بالایی در میان آقایان بالای 40 تا 50 سال دارد. همانند سایر بیماری ها، سرطان پروستات موجب ایجاد یکسری علائم در انسان می گردد. شناسایی و شناخت این علائم می تواند به تشخیص زود هنگام و درمان بزرگی پیشرونده پروستات با دارو کمک کند. هرچند در موارد شدید و پیشرفته، ممکن است عمل جراحی پروستات نیاز باشد. این عمل با خروج کامل یا بخشی از پروستات انجام می شود. عمل جراحی پروستات به عنوان درمان اولیه سرطان پروستات و درمان مراحل اولیه هیپرپلازی سرطانی پروستات شناخته می شود. دربزرگی سرطانی پروستات، بافت سرطانی به داخل پیشابراه وارد می شود. عمل جراحی پروستات باید قبل از احتباس ادراری حاد و آسیب مجرای ادراری یا پیشرفت وسیع سرطان پروستات انجام گیرد.

s 4 e1601713306205

دلایل ایجاد سرطان پروستات و انواع آن

دلیل اصلی ایجاد سرطان پروستات خیلی مشخص نیست. تحقیقات پزشکی فقط توانسته اند در سطح سلولی سرطان را تشخیص دهند. مشابه سایر سرطان ها، سرطان پروستات وقتی ایجاد می شود که سلول های غیر طبیعی در پروستات تولید می شوند. این سلول های جهش یافته بسیار سریعتر از سلول های طبیعی تکثیر شده و فضای بیشتری از پروستات را اشغال می کند. رشد و تکثیر این سلول های سرطانی منجر به ایجاد تومور در بافت پروستات می گردد. سپس این سلول ها از بافت توموری جدا می شود و در سایر بخش های بدن رشد می کند. بطور کلی، دلایل سرطان پروستات می تواند شامل موارد زیر باشد:

سرطان پروستات

مصرف بیش از حد برخی غذاها مانند:

مصرف زیاد شیر و لبنیات

چربی های اشباع شده در محصولات دامی

گوشت قرمز

کباب

انواع مختلفی از سرطان پروستات وجود دارد. هر نوع از سرطان پروستات، به روش مختلفی پیشرفت می کند. در شایعترین حالت، سرطان پروستات به تدریج و در طول زمان رشد می کند و خطر گسترش سریع و ناگهانی ندارد. از سوی دیگر، برخی انواع سرطان پروستات می توانند به سرعت و با قدرت تخریبی بالا پیشرفت کنند.

پروستات
cs myths about prostate cancer 09 rm 722x406 e1601713858936

عمل جراحی پروستات در موارد زیر نیاز است:

با توجه به محل و کارکرد پروستات در بدن انسان، سرطان پروستات با یکسری علائم مشخص ایجاد می شود که در این موارد عمل جراحی پروستات توصیه می گردد. وقتی پروستات به صورت خوش خیم یا بدخیم بزرگ می شود، مجرای داخل پروستات نازک و نازکتر می گردد. مجرا که نازکتر می شود، خروج ادرار با مشکل مواجه می شود.

پکیج ها

سرطان پروستات

مراقبت های بعد از عمل جراحی پروستات

بعد از عمل جراحی پروستات، در روز اول، بیمار می تواند پاهایش را در لبه تخت آویزان کند. روز بعد، بیمار می تواند از تخت پایین بیاید. اگر بیمار درد داشته باشد، دلیل و محل درد باید مشخص گردد. درد ممکن است به دلیل اسپاسم مثانه و یا در محل برش جراحی در عمل جراحی پروستات باشد.

در اسپاسم مثانه، بیمار ممکن است احساس نیاز فوری به ادرار کردن، احساس فشار در مثانه و یا خون در ادرار ناشی از سوند ادراری داشته باشد.  داروهای شل کننده عضلات می تواند این اسپاسم و گرفتگی مثانه که می تواند مداوم یا متناوب باشد را رفع کند. قرار دادن کمپرس گرم در زیر ناف و یا دوش آب گرم می تواند این اسپاسم را کاهش دهد.

سرطان پروستات
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 0912

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.