شش مرحله در فرآیند رحم اهدایی (اجاره ای): قدم به قدم از ابتدا تا انتها

شش-مرحله-در-فرآیند-رحم-اهدایی-اجاره-ای--قدم-به-قدم-از-ابتدا-تا-انتها

“روش رحم اهدایی” برای بسیاری از زوج هایی بکار می رود که نمی توانند بدون درخواست کمک صاحب فرزند شوند. این روش یک روش معمول برای کسانی است که بی صبرانه به دنبال گسترش خانواده و داشتن تجربه والدینی هستند. اگرچه ممکن است فرزندآوری از این طریق رویای بسیاری از افراد نباشد، اما برای تحقق رویای پدر و مادر شدن هنوز یک گزینه فوق العاده است. بیشتر افراد سوالات متفاوتی در رابطه با روش رحم اهدایی و نحوه عملکرد آن دارند، خواه در فکر گسترش تعداد اعضای خانواده خود باشند یا اینکه بخواهند مادرجایگزین شوند و به دیگران فرصت والدین  شدن بدهند.

butterfly

رحم اهدایی دقیقا چیست؟

به عبارتی ساده می توان گفت که فرآیند رحم اهدایی روشی است که شامل یک زن برای حمل جنین در رحم خود و گذراندن دوره 9 ماهه ی بارداری برای یک زوج دیگر می شود. زوجی که نوزاد تازه متولد شده را بزرگ کرده و تربیت می کنند “والدین درنظر گرفته شده” خطاب میشوند. اگر به این فکر می کنید که آیا جایگزینی برای شما بهترین انتخاب است یا خیر، ادامه دهید و در مورد مزایا و معایب روش رحم جایگزین در درمان ناباروری بیشتر بخوانید.

انواع مختلف فرآیند رحم اهدایی کدامند؟

روش رحم اهدایی می تواند باعث شود که یک  یا هر دو والدین از نظر ژنتیکی به کودک مرتبط باشند. بنابراین روش کار چگونه است؟ انواع مختلف روش رحم اهدایی دو نوع است. یکی از آنها روش رحم اجاره ای جایگزین (Gestational surrogacy) و دیگری روش رحم اجاره ای سنتی (Traditional surrogacy) نامیده می شود. در ادامه هر دو آنها را مرور خواهیم کرد.

روش رحم اجاره ای جایگزین

در روش رحم اجاره ای جایگزین، مادرجایگزین از نظر زیست شناختی با کودک ارتباط ندارد. تخمک و اسپرم از زوج مورد نظر یا اهدا کننده گرفته می شود. پس از آن با استفاده از یکی از راه های درمان ناباروری (IVF یا (ICSI، جنین تشکیل می شود. جنین در آزمایشگاه برای حدودا 3 تا 6 روز رشد می کند و سپس دو گزینه  برای اقدام وجود دارد.

جنین یا می تواند منجمد شود و برای استفاده در آینده ذخیره شود و یا می تواند به رحم مادرجایگزین منتقل شود. اگر همه چیز خوب پیش رود و بارداری اتفاق بیفتد، مادرجنین را تا پایان بارداری حمل می کند و کودک را به والدین مورد نظر تحویل می دهد.

رحم اهدایی سنتی

در این فرآیند ، فرد جایگزین و اهداکننده تخمک یک شخص هستند ، بنابراین جنین از نظر ژنتیکی با حامل ارتباط دارد و او مادر بیولوژیکی کودک است. لقاح تخمک وی با استفاده از اسپرم های یک اهدا کننده یا پدر مورد نظر از طریق روش IVF یا ICSI انجام می شود. در حالی که به نظر می رسد این روش آسان تر و ارزان تر است ، شما باید در این مورد محتاط باشید و حمایت قانونی را برای افرادی که درگیر آن هستند به دقت در نظر بگیرید. اگرچه این سفر برای زوج های نابارور براساس قانون کشورشان و سایر شرایط می تواند نسبتاً متفاوت به نظر برسد، مراحلی وجود دارند که می توانند در بین همه موارد رایج باشند. ما به عنوان تیم حرفه ای TebMedTourism قصد داریم نحوه شروع روند رحم اهدایی را به طور شفاف بیان کنیم. همچنین در صورت علاقه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد  رحم اهدایی در ایران کسب کنید. در زیر می توانید یک طرح کلی از آنچه در طول روند انتظار می رود را بخوانید.

مراحل روش رحم اهدایی بصورت قدم به قدم

 

قدم اول: مشاوره با پزشک و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا روش رحم اهدایی بهترین انتخاب است یا خیر

اولین قدم در هر روش رحم اجاره ای این است که به دقت بررسی کنید که آیا گزینه های دیگری وجود دارند یا رحم اجاره ای بهترین انتخاب برای شما است.

مادرجایگزین بودن یا پدر و مادر بودن از طریق روش رحم اهدایی، می تواند یک تصمیم اثرگذاردر زندگی باشد. این موضوع می تواند از نظر احساسی شما را درگیر کند و یک تعهد بزرگ برای هر دو طرف است. بنابراین شما باید با پزشک خود ملاقات کرده، گزینه ها را بررسی کنید و در مورد روند تطبیق ، کارهای حقوقی ، جزئیات بیمه ، هزینه های روش رحم اهدایی و غیره مطلع شوید.اکیدا لازم است  که جوانب مثبت و منفی این روال را در نظر بگیرید و تصمیم خود را نهایی کنید. اگر هنوز در این مورد تردید دارید ، می توانید از شرکت های تسهیلگر رحم اهدایی اطلاعات بیشتری بخواهید.

قدم دوم: یافتن اهدا کنندگان و تطبیق مادر جایگزین

هنگامی که به این نتیجه رسیدید که روش رحم اهدایی گزینه مناسبی برای شماست ، باید طرح کلی از برنامه های خود را در روند رحم اهدایی ترسیم کرده و چندین عامل را برای تصمیم گیری بر اساس شرایط خود در نظر بگیرید. اینها مهمترین ملاحظات در این فرآیند است:

  • انتخاب نوع رحم اجاره ای (روش بارداری جایگزین یا روش سنتی)
  • تصمیم گیری درباره اینکه آیا به اهدا کننده (اهدا کننده ها) نیاز دارید یا خیر
  • تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به یک شرکت تسهیلگررحم اجاره ای برای کمک به شما در کل سفر نیاز دارید یا می خواهید این کار را به طور مستقل انجام دهید
  • اگر به شرکت تسهیلگر نیاز دارید، کدام یک بهترین خواهد بود؟

پس از انتخاب نوع روش رحم اهدایی، انتخاب اهدا کننده مرحله بعدی برای زوجین مورد نظر است. این تصمیم می تواند در عین حال جالب و مهم باشد زیرا تخمک یا اهداکننده اسپرم از نظر ژنتیکی با نوزاد آینده مرتبط خواهد بود. این پیوندها فراتر از ظاهر هستند. آنها همچنین می توانند بر ویژگی های شخصیتی، مشکلات احتمالی سلامتی در آینده و غیره تأثیرگذار باشند. در این حالت ، شما نه تنها باید ژنتیک خود اهدا کننده را در نظر بگیرید، بلکه کل شجره نامه ژنتیکی در خانواده های آنها را نیز مورد نظر داشته باشید.

هنگامی که شرکت تسهیلگر رحم اهدایی، والدین مورد نظر و شخص جایگزین را شناسایی می کند، مشخصات و جزییات کامل هر دو طرف را برای ارزیابی و بررسی اینکه آیا علاقه ای برای تطبیق وجود دارد یا خیر ارائه می دهد. در صورت علاقه دوطرف، آنها ممکن است از طریق تماس تلفنی ، ایمیل یا جلسات حضوری با یکدیگر آشنا شوند.

قدم سوم: گذراندن الزامات قانونی

اگر همه چیز خوب پیش برود، ممکن است آنها با تهیه پیش نویس قرارداد آن را رسمی کنند. هر یک از طرفین برای محافظت از منافع قانونی خود وکیل خاص خود را خواهند داشت. وکلا با هر یک از طرفین ملاقات می کنند و در مورد تمام جوانب روند با آنها گفتگو می کنند. آنها قراردادی را که تنظیم شده بررسی می کنند تا مطمئن شوند که آن احتیاجات شما را برآورده خواهد کرد. پس از امضای قرارداد، زمان آن است که به مرحله بعدی بروید.

قدم چهارم: فرآیند رحم اهدایی با استفاده از IVF یا ICSI

برای فرایندIVF ، والد مرد (یا اهدا کننده) نمونه اسپرم می دهد. همچنین روند بازیابی تخمک در والد زن (یا اهدا کننده) نیزاتفاق می افتد. خوب است بدانید که این دو روش لازم نیست در یک روز اتفاق بیفتند زیرا اسپرم می تواند برای چندین سال به طورمنجمد باقی بماند. سپس اسپرم و تخمک در آزمایشگاه ترکیب می شوند تا جنین تشکیل شود. تیم پزشکی به شما اطلاع می دهد که چه تعداد جنین بالغ و دارای درجه کیفیت خوبی برای انتقال به رحم هستند. فرایند ICSI با فرایند IVF متفاوت است، به این ترتیب که اسپرم به هر تخمک تزریق می شود تا از مرحله نفوذ اسپرم به تخمک به طور طبیعی عبور کند.

قدم پنجم: انتقال جنین و شروع روند بارداری

قبل از انتقال جنین، مادرجایگزین تحت درمان های باروری قرار می گیرد. پس از ایجاد جنین، آن را به رحم منتقل می کنند. این روش ساده است و مادرجایگزین می تواند بلافاصله پس از آن به خانه برود. هنگامی که بارداری سالم تأیید شد، مادرجایگزین تحت نظارت کلینیک باروری قرار می گیرد. او همچنین شروع به دریافت هزینه های جبران خسارت و کمک هزینه ماهانه می کند. مادرجایگزین و زوج مورد نظر دوره 9 ماهه بارداری و حمایت احساسی وعاطفی را تا پایان سفر باهم سهیم خواهند شد.

قدم ششم: زایمان و سلام کردن به نوزاد تازه متولد شده!

پس از تولد نوزاد و ترخیص مادرجایگزین از بیمارستان، همه آنها می توانند به خانه خود بروند و زندگی جدید خود را آغاز کنند. آنها با رشد خانواده خود ، اکنون احساس لذت پدر و مادر شدن را شروع کرده و تمام آینده را با دانستن مسئولیتهای عظیمی که خواهند داشت با هم برنامه ریزی می کنند. در طرف دیگر، مادرجایگزین خوشحال است که این فرصت بی قیمت رادر اختیار زوجی قرارداده که در ابتدا دیگر امیدی به پدر و مادر شدن نداشتند.

روند رحم اهدایی چقدر طول می کشد؟

خوب است بدانید که کل مدت سفر می تواند در موردهای مختلف متفاوت باشد و توسط متغیرهای زیادی تحت تأثیر قرار بگیرد. بنابراین هیچ دوره دقیقی برای توصیف آن وجود ندارد. اگرچه براساس اسناد آماری می توان گفت که کل روند رحم اهدایی ممکن است نزدیک به 15 تا 18 ماه طول بکشد. چه در فکر ساختن خانواده خود باشید و چه در راستای تحقق رویای شخصی دیگر، رحم اهدایی می تواند یک تجربه فوق العاده ارزنده و رضایت بخش باشد که برای هر دو طرف یک موهبت خواهد بود.

آیا شما آماده شروع پروسه رحم اهدایی هستید؟ آیا می خواهید در مورد گسترش خانواده خود از طریق روش رحم اهدایی بیشتر بدانید؟ ما در شرکت TebMedTourism احساس می کنیم که این وظیفه ماست تا به شما کمک کنیم گزینه های خود را ارزیابی کرده و بهترین برنامه را برای دستیابی به اهداف خانوادگی شخصی خود تعیین کنید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.