درمان ناباروری به روش اهدای تخمک چقدر هزینه دارد؟

ناباروری به روش اهدای تخمک چقدر هزینه دارد

کلمه ناباروری به عنوان ناتوانی در باردار شدن پس از یک سال رابطه جنسی محافظت نشده تعریف می شود. حدود 8 تا 12 درصد زوجین انواع مختلفی از مشکلات باروری را در سراسر جهان تجربه می کنند.

 امروزه به لطف روشهای مدرن باروری، فرزندآوری خیلی دور از ذهن به نظر نمی رسد. یکی از این روشهای درمانی روش اهدای تخمک است که امید را به زندگی بسیاری از زوجین می آورد و آرزوی والدین شدن آنها را برآورده می کند.

روش اهدای تخمک چیست؟

روش اهدای تخمک می تواند برای زوجی که حلقه گمشده ای در زندگی دارند امید ایجاد کند و باعث بزرگ تر شدن خانواده هایشان شود. اهدای تخمک نوعی درمان ناباروری است که در آن یک زن واجد شرایط و سالم تخمک های خود را به منظور تلقیح و بچه دار شدن به زن دیگری اهدا می کند.

 تخمک های اهدا کننده در یک محیط آزمایشگاهی توسط اسپرم پدر به منظور ایجاد جنین بارور می شوند. سپس جنین حاصله به رحم شخص گیرنده منتقل می شود، با امید به اینکه به یک بارداری سالم تبدیل شود.

butterfly

چرا مردم از اهدا کنندگان تخمک استفاده می کنند؟

 

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود یک زن تخمک بارور نداشته باشد. داشتن اختلال ژنتیکی، عدم وجود تخمدان، داشتن تخمک بی کیفیت، یائسگی زودرس و سنین بالا می توانند به عنوان برخی از دلایل این امر ذکر شوند. اهدا کنندگان تخمک با ارائه تخمک های سالم خود می توانند به این زنان کمک کنند تا  به رویای بچه دار شدن خود جامه عمل بپوشانند.

باید در اینجا اضافه شود که اهدای تخمک یک روش قانونی و حمایت شده در درمان ناباروری است.  سازمان غذا و دارو با تخمک ها دقیقاً مانند سایر ارگان ها برخورد می کند و به نظر می رسد که این روش طبق قوانین اکثر کشورها روندی ساده و آسان است.

میزان موفقیت درمان ناباروری به روش اهدای تخمک

 

استفاده از تخمک های اهدایی خصوصاً در زنان بالای 40 سال رایج شده است. موفقیت بالای این روش دلیل دیگر محبوبیت روش اهدای تخمک است. احتمال اینکه تخمک اهدایی بتواند جنینی که به درستی رشد کرده باشد  ایجاد کند حدود 80 درصد است، احتمال کاشت جنین در رحم بین75 تا 85 درصد و میزان موفقیت بارداری حدود 55  تا 65 درصد است.

البته عواملی وجود دارند که می توانند در میزان موفقیت تأثیرگذار باشند. برای مثال ژنتیک های مختلف یا عوامل فیزیکی و شیمیایی می توانند بر کیفیت تخمک اثر داشته باشند. عوامل محیطی متعددی نیز همچون کیفیت اسپرم، سلامت فرد گیرنده، نوع تغذیه گیرنده، سطح استرس و همچنین صلاحیت و تخصص IVF می توانند بر میزان موفقیت تاثیرگذار باشند.

تخمک های اهدایی را از کجا باید تهیه کرد؟

تخمک های اهدایی را می توان از سه منبع مختلف خریداری کرد.اولین منبع “کلینیک های باروری” است که در آنجا تخمک های اهدایی تازه و منجمد برای فروش وجود دارند. همچنین اگر می خواهید از یک اهدا کننده شناخته شده استفاده کنید، نیاز دارید که به یک کلینیک بروید و مراحل اهدا و انجام روشIVF  را در آنجا انجام دهید. “بانک تخمک های اهدایی” فقط تخمک های منجمد را می فروشد و آنها را به کلینیک های باروری می فرستد تا توسط متقاضیان استفاده شوند و آخرین منبع “شرکت های تسهیلگر تخمک های اهدایی هستند که در آنجا با هماهنگی شرکت تسهیلگر،  تخمک های اهدایی تازه متعلق به گروهی از اهدا کنندگان وجود دارند.

هزینه روش اهدای تخمک چقدر است؟

 

هزینه تخمک های اهدایی می تواند براساس بسیاری از متغیرها متفاوت باشد. گاهی دوره های مکرر انجام روشIVF  برای تخمک های اهدایی مورد نیاز است که این امر می تواند هزینه ها را افزایش دهد. قیمت تخمک های اهدایی تازه معمولاً حدود دو برابر قیمت تخمک های اهدایی منجمد است. می توان گفت که هزینه تخمک های اهدایی تازه تقریباً بین 35،000 تا 65،000 دلار است. این مبلغ شامل هزینه های شرکت تسهیلگر و کلینیک باروری، غرامت اهداکننده تخمک، هزینه های پزشکی، انجام روش بازیابی تخمک و روشIVF ، هزینه های حقوقی و هزینه های سفر است.

مهم است که بدانیم در سراسر جهان فقط کمتر از یک درصد افراد از بیمه به منظور انجام “روشIVF  برای تخمک های اهدایی” استفاده کرده اند، بنابراین بسیار کم پیش می آید که پوشش بیمه را در مورد این چرخه داشته باشیم. اما خود چرخه IVF ممکن است تحت پوشش بیمه شما باشد بنابراین می توانید آن را از قبل دررابطه با شرکت بیمه خود بررسی کنید. به طور کلی، هزینه ها در کشورها یا کلینیک های مختلف بسیار متفاوت است. مهم است که قبل از تصمیم گیری برای شروع درمان، تحقیقی درمورد آن داشته باشید.

اگرچه درمان به روش اهدای تخمک امری پرهزینه است، اما نتیجه آن به صرف آن همه پول می ارزد زیرا این روش برای زنانی که با چالش های باروری مرتبط با تخمک دست و پنجه نرم می کنند امیدبخش است. این فرآیند باعث می شود تا خانم هایی که تخمک مناسبی ندارند بارداری را تجربه کرده که این امر ممکن است احساسی شبیه به تحقق یافتن یک رویا را برای آنها داشته باشد. آنها فرزندی را به دنیا می آورند که ماهها در رحم خود حمل می کردند و از نظر ژنتیکی با همسرشان ارتباط دارد.

ایران با استفاده از بهترین پزشکان، خدمات با کیفیت و امکانات مجهز یکی از بهترین مقاصد درمان ناباروری به روش اهدای تخمک در جهان است. اگر قصد انجام این کار را دارید، می توانید در مورد IVF و اهدای تخمک مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع کسب کنید.

 تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD) یکی از تکنیک های حرفه ای قبل از اقدام به بارداری است تا مطمئن شوید کودک هیچ گونه نقص ژنتیکی در آینده نخواهد داشت. قبل از بارداری انجام روش PGD توصیه می شود. این تکنیک نیز به خوبی در ایران توسط متخصصان مجرب و واجد شرایط ایرانی انجام می شود.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.