هزینه روش رحم اجاره ای در سراسر دنیا چقدر است؟

هزینه-روش-رحم-اجاره-ای

با پیشرفت فناوری، درمان های ناباروری راحت تر و در دسترس تر شده اند. رحم اجاره ای یا رحم جایگزین یا رحم اهدایی یکی از بهترین گزینه ها برای آن دسته از زوجینی است که به دلیل شرایط پزشکی یا جسمی امیدی به فرزندآوری ندارند.

این زمانی اتفاق می افتد که یک زن کودک را در رحم خود حمل کند و پس از گذراندن دوره بارداری، کودک را به والدین نابارور تحویل دهد. ” والد یا والدین مورد نظر” شخص یا اشخاصی هستند که به عنوان پدر یا مادر قانونی فرزند متولد شده از طریق رحم اجاره ای شناخته می شوند. در این مقاله ما در مورد این روش و هزینه آن در سراسر جهان صحبت خواهیم کرد.

روش رحم اجاره ای یا رحم اهدایی یک روش پیچیده است و از نظر قانونی فقط در چند کشور مجاز می باشد. از بین آنها، به دلیل مقرون به صرفه بودن در هزینه جایگزینی و حمایت قانونی از نوزاد، تعداد کمی از آنها را می توان به عنوان بهترین کشورها برای فرایند رحم اجاره ای در نظر گرفت. در این مقاله، ما قصد داریم تا به هزینه روش رحم اجاره ای در برخی از کشورهای شناخته شده نگاهی بیندازیم. اما در ابتدا بیایید دو نوع مهم این روش را بررسی کنیم.

butterfly

انواع روش های رحم اجاره ای

رحم اجاره ای سنتی (Traditional surrogacy) 

روندی است که در آن اهدا کننده تخمک ومادر جایگزین، یک زن هستند. بنابراین نوزاد دارای پیوندهای ژنتیکی با مادرجایگزین است. در این روش، تخمک مادر جایگزین به طور مصنوعی با اسپرم پدر مورد نظر (یا اهدا کننده اسپرم) تلقیح می شود.

روش بارداری جایگزین (Gestational Surrogacy)

فرآیندی است که در آن یک زن جنین را حمل می کند اما هیچ ارتباط ژنتیکی با آن ندارد. در این روش تخمک ها از مادر مورد نظر (یا اهداکننده تخمک) استخراج می شوند و درمحیط آزمایشگاه با اسپرم های پدر مورد نظر (یا اهدا کننده اسپرم) ترکیب می شوند. سپس جنین به رحم مادر جایگزین منتقل می شود.

مفاهیم مربوط به توافقات نوع دوستانه و روش رحم اهدایی مستقل می تواند در هرکدام از روش ها رحم اجاره ای گنجانده شود و دارای مزیت ها و معایب خاص خود می باشد که لازم است درنظر گرفته شوند.

چرا هزینه روش رحم اجاره ای اینقدر بالا است؟

 

در بارداری به روش رحم اجاره ای، ملاحظات مالی زیادی وجود دارد که باید پیشاپیش و قبل از شروع روند مورد توجه قرار گیرند. باید بدانید که این پروسه به دلیل تأثیرپذیری از چندین متغیر می تواند پروسه ای هزینه بر باشد.

اگر با کمک یک شرکت تسهیلگر این روند را طی می کنید، آنها هزینه تطبیق، غربالگری و جذب واستخدام اهداکنندگان یا مادران جایگزین را از شما می گیرند. مطمئناً این خدمات هزینه بر است اما برای آن دسته از زوج هایی که از خدمات ارائه شده توسط یک شرکت تسهیلگر باتجربه استفاده نمی کنند، روند رحم اجاره ای می تواند بسیار ناامید کننده و ناخوشایند باشد و حتی مجموع هزینه ها بالاتر نیز باشد.

هزینه های شرکت های تسهیلگر موارد متعددی را پوشش می دهد. یکی از آنها تبلیغات برای یافتن یک مادر جایگزین است. آنها ارتباطات خود را با اهدا کنندگان و مادران جایگزین بالقوه برقرار می کنند و آنها را با والدین نابارور مورد نظر مطابقت می دهند. این خدمات شامل بررسی هر دو طرف برای سازگاری و ارزیابی آنها از نظر پزشکی و روانشناختی است. آنها باید در مورد بیمه نامه و کارهای حقوقی به هر دو طرف مشاوره های کاربردی ارائه دهند و همه امور را به درستی انجام دهند. برای این منظور، آنها به وکلا نیاز خواهند داشت تا در مورد قراردادها مذاکره کنند و اطمینان حاصل کنند که طرفین از حقوق و مسئولیت های خود اطلاع دارند.

یک بخش قابل توجه از هزینه های روش رحم جایگزین مربوط به هزینه های پزشکی است. والدین مورد نظر قبل از رسیدن به نتیجه و وقوع حاملگی باید چندین بار هزینه های درمان و چرخه های IVF یا ICSI را پرداخت کنند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع  IVF  در ایران  را بخوانید. علاوه بر این، در صورت نیاز به اهدا کنندگان برای تشکیل جنین، هزینه نهایی بیشتر خواهد بود.

والدین در نظر گرفته شده همچنین برای پرداخت برخی از موارد مانند عدم توانایی انجام کار برای مادر جانشین، نیاز به پرداخت غرامت و همچنین کمک هزینه ماهانه به او را دارند. آنها باید در صورت بارداری مادر جایگزین توسط چندین نوزاد هزینه حتی بیشتری بپردازند. این هزینه ها می تواند به عوامل زیادی مانند کشوری که در آن معالجه می شوند، خط مشی شرکت تسهیلگر و شرایط شخصی مادر جایگزین بستگی داشته باشد.

بنابراین، محاسبه هزینه دقیق برای روش رحم اجاره ای ساده نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد. برای این منظورمی توانید با برخی از شرکت های تسهیلگر باتجربه رحم اجاره ای صحبت کنید و از هزینه های تقریبی و مواردی که می تواند باعث هزینه های اضافی شود مطلع شوید.

هزینه روش رحم اجاره ای در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین کشورها برای روش رحم اجاره ای است که از استاندارد بسیار بالایی برای این روش در سراسر جهان برخوردار است. باید گفت که قوانین انجام روش جایگزینی در میان ایالت ها متفاوت است، اما به دلیل قوانین صریح روش رحم اهدایی، نرخ موفقیت بالای روش و همچنین حمایت های قانونی، ایالات متحده یکی از مقصد های مورد علاقه زوج های تحت درمان است. با این حال، به دلیل وجود هزینه های بالا هرکسی نمی تواند توانایی مالی انجام این روش را در ایالات متحده آمریکا داشته باشد، زیرا هزینه تقریبی روش بارداری جایگزین در ایالات متحده از 150،000 تا 220،000 دلار است.

هزینه روش رحم اجاره ای در کانادا

دامنه مخارج در کانادا بین 100،000 تا 120،000دلار است. این مبلغ شامل هزینه های پزشکی و حقوقی، غرامت مادر جایگزین، هزینه شرکت های تسهیلگر و بیمه می باشد.

هزینه روش رحم اجاره ای در انگلستان

روش رحم جایگزین در انگلستان یک روند قانونی محسوب می شود. روش تطبیق جایگزین با والدین مورد نظر توسط آژانس های غیر منفعتی انجام می شود و یک ارائه دهنده خصوصی باروری هزینه های نهایی را که فقط شامل هزینه های ضروری مادر جایگزین و داروها می شود مطالبه می کند. علی رغم ایالات متحده آمریکا، شما غرامت مادرجایگزین را نمی پردازید. شما می توانید هزینه های “معقول” را بپردازید که از نظر دادگاه های انگلیس براساس شرایط فردی است.روش رحم اهدایی در انگلیس بین 70،000 تا 80،000 دلار هزینه دارد که کل هزینه های پزشکی، حقوقی و اداری را شامل می شود.

هزینه روش رحم اجاره ای در اسپانیا

روش رحم اجاره ای در اسپانیا از نظر قانونی ممنوع است. بنابراین زوجین برای این منظور باید به کشور دیگری سفر کنند. با این حال آنها می توانند درمان های باروری را در یک کلینیک خصوصی در اسپانیا آغاز کرده و تخمک ها و اسپرم های خود را برای لقاح به کشور دیگری منتقل کنند. هزینه نهایی رحم اجاره ای به کشور مقصد بستگی دارد.

هزینه روش رحم اجاره ای در گرجستان

گرجستان یکی از ارزانترین کشورها برای انجام روش رحم اهدایی در جهان است. البته متغیرهای مختلف می توانند در هزینه نهایی تأثیرگذار باشند اما یک برنامه کامل رحم جایگزین در گرجستان تقریبا بین 55،000 تا 60،000 دلار است که می تواند به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه ها در سراسر جهان نامیده شود. این قیمت شامل هزینه های حقوقی و پزشکی و همچنین غرامت مادر جایگزین می شود.

 

هزینه روش رحم اجاره ای در ایران

روش رحم اهدایی در ایران قانونی است و از نظر قیمت و خدمات ارائه شده یکی از مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین کشورها است. این روش فقط با هزینه ای بین 12000 تا 20000 دلار برای افراد خارجی قابل اجرا است. ایران با داشتن پزشکان متخصص، مراکز باروری مجهز، خدمات با بهترین کیفیت و هزینه های پزشکی پایین، یکی از بهترین مقاصد گردشگری پزشکی برای روش رحم اهدایی بصورت بین المللی است.

هزینه روش رحم اهدایی بدون استفاده از شرکت تسهیلگر چقدر است؟

هزینه ها بسته به خدمات ارائه شده توسط شرکت های تسهیلگر مختلف ممکن است متفاوت باشند. اما برخی از زوجین به فکر انجام روش رحم اهدایی بدون کمک این شرکت ها هستند. کمک شرکت ها می تواند چندین نکته مثبت و منفی داشته باشددر برخی موارد با انجام روش رحم اجاره ای به صورت مستقل، می توانید در ازای نداشتن خدمات ارزشمند شرکت های تسهیلگر از قبیل خدمات مشاوره ای، بیمه، متخصصان پزشکی و حقوقی در دسترس، پشتیبانی و حمایت 24 ساعته عاطفی و غیره هزینه را تا حدی کاهش دهید.

به طور خلاصه می توان گفت که هزینه روش رحم اهدایی در برخی از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا و کانادا بالاتر از کشورهای آسیایی و اروپای شرقی است. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید بهتر است نه فقط پول بلکه کیفیت خدمات و پشتیبانی حقوقی ارائه شده توسط کشور مقصد را نیز در نظر بگیرید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 537 177 88 (21)98+

76 44 51 88 (21)98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.