رشد طبیعی مو – ریزش مو ها – آیا رشد موهای شما طبیعی است؟

کاشت مو در ایران

کاشت مو – آیا رشد موهای شما طبیعی است؟

رشد طبیعی مو – ریزش مو – کاشت مو

درحالی که اغلب مردم رشد مو را یک جزء طبیعی از زندگی می پندارند، اما ممکن است به دلایل مختلف پزشکی، ریزش موها اتفاق بیفتد. ریزش مو ممکن است در اثر تب بالا، بیماری شدید یا استرس رخ دهد. همچنین ممکن است ریزش مو ارثی و ژنتیکی باشد، البته بیشترین دلیل ریزش مو، نازکتر شدن مو در اثر مسائل ژنتیکی و ارثی می باشد.

کاشت مو در ایران
butterfly

در بدن انسان، انواع مختلفی از مو وجود دارد، هرچند همه توسط بدن انسان تولید می شوند. موها بطور طبیعی در مناطق مختلف بدن شامل سر، گردن، قفسه سینه، بازوها، زیر بغل، پشت گردن، اطراف گوش، ابروها، چانه و لب فوقانی رشد می کند. همچنین مو در بخش های دیگر نظیر پشت دست و پا، اطراف سینه، ناحیه شرمگاه نیز رشد می کند. موهای این نواحی بطور مدام در حال رشد هستند. موهای بدن برای محافظت از نواحی مختلف بدن می باشند. همچنین موهای بدن نقش عایق محافظتی در مقابل باد، سرما یا هر تغییر دمای محیط را نیز ایفا می کند.

کاشت مو در ایران
کاشت مو در ایران

هرچند پروسه رشد مو ممکن است پیچیده نباشد، اما فاکتورهای مهمی بر رشد طبیعی موها تاثیرگذار هستند.

دو عامل مهم تاثیرگذار بر رشد موها، آب و پروتئین می باشند. پروتئین یک جزء مهم در رشد طبیعی موها می باشد. در مواقعی که مقدار کافی پروتئین در بدن وجود داشته باشد، احتمال ریزش مو یا طاسی بسیار پایین خواهد بود. درصورت فقدان پروتئین، موها ضعیف و باریک و شکننده می شوند. این ها دو دلیل عمده ریزش مو می باشند. درصورت فقدان پروتئین، موها شکننده شده و قدرت خود را از دست می دهند.

آب هم نقش تعیین کننده ای در رشد موها دارند. بدن شما برای زنده ماندن، نیاز به مصرف 8 لیوان آب در روز دارد. این مسئله از این جهت که ارگان های مهم بدن نظیر کلیه ها و کبد برای فعالیت طبیعی خود نیاز به سطح مناسبی از آب دارند. درصورت کمبود آب در بدن، اختلال در فعالیت طبیعی این ارگان ها بویژه کبد ایجاد می شود. همچنین درصورت کمبود آب، وضعیت دهیدراتاسیون یا کم آبی رخ می دهد که مشکلاتی در بدن ایجاد می کند.

کاشت مو در ایران
کاشت مو در ایران

ریزش مو ممکن است دلایل متعدد غیر ارثی هم داشته باشد. اگر شما در اعضای  خانواده سابقه طاسی داشته باشید، احتمالا شما هم موهای باریک یا کم حجمی را تجربه خواهید کرد.

ریزش مو ممکن است ارثی باشد اما اغلب با استرس، بیماری، مصرف برخی داروها یا تب بالا همراه است. همچنین ریزش مو و طاسی ممکن است تاثیر شیمی درمانی یا رادیوتراپی نیز باشد.

رشد طبیعی موها یک فاکتور مهم در زندگی می باشد. اگر شما اقدامات مراقبتی از موهایتان را انجام دهید، از مزایای داشتن موهای سالم بهره مند خواهید شد. درصورت داشتن موهای سالم و خوب، شما انرژی مثبت و احساس خوب در مورد ظاهر خود خواهید داشت که اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد.

درصورتی که از طاسی یا ریزش مو رنج می برید، کاشت مو یک روش عالی درمانی – زیبایی می باشد.

کاشت مو در ایران

برای اطلاعات کامل تر مقاله : همه چیز در مورد کاشت مو در ایران را مطالعه نمایید.

tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

همه چیز در مورد کاشت مو

Hair transplant in Iran

زراعة الشعر في إيران

راه های ارتباطی:

شماره های تلفن: 5010 098 912 98+

آدرس: تهران- سهروردی شمالی- بین کوچه آزادی و باغ – پلاک 270 – طبقه اول – واحد1

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.