IVF با تخمک اهدایی در ایران چگونه است؟

IVF با تخمک اهدایی در ایران چگونه است؟

روند IVF با تخمک اهدایی یک درمان بسیار موفق است که به بسیاری از زوج ها کمک می کند تا صاحب فرزند شوند. این تکنیک نوعی فناوری کمک باروری برای کسانی است که به دلایلی نمی توانند از تخمک خود استفاده کنند. وقتی زوجی از IVF بوسیله تخمک اهدایی استفاده می کنند به این معنی است که مادر مورد نظر از نظر ژنتیکی با جنین ارتباطی ندارد، اما پدر مورد نظر پدر بیولوژیکی کودک خواهد بود مگر اینکه از اسپرم اهدایی نیز استفاده شده باشد.

میزان موفقیت IVF با تخمک اهدایی (میزان موفقیت اهدای تخمک) بیشتر از IVF معمولی است. امروزه بسیاری از زوج هایی که به دنبال روش IVF هستند، ایران را به دلیل وجود متخصصان مجرب و هزینه مقرون به صرفه این روش انتخاب می کنند. اما ابتدا اجازه دهید ببینیم فرآیند IVF بوسیله تخمک اهدایی در ایران چگونه پیش می رود.

چه زمانی روند IVF بوسیله تخمک اهدایی مورد نیاز است؟

روندIVF  با تخمک اهدایی اغلب در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • ناباروری ناشی از افزایش سن (اغلب برای زنان 40 سال یا بیشتر)
 • یک مرد مجرد که می خواهد از مادر جایگزین استفاده کند
 • داشتن خطر بیماری ژنتیکی از طرف زن
 • ذخایر کم تخمدان
 • نارسایی اولیه تخمدان
 • انجام درمان پس از سرطان
 • عملکرد ضعیف یا کم تخمدان
 • شکست مکرر و بدون دلیل روندIVF
 • زنانی که بدون تخمدان متولد می شوند

از کجا می توان اهدا کننده تخمک پیدا کرد؟

پیدا کردن اهدا کننده تخمک

قبل از شروع روند باید اهدا کننده تخمک پیدا کنید. برای این منظور، می توانید با پزشک خود در مورد گزینه های خود مشورت کنید. تعدادی از منابع رایجی که برای یافتن تخمک اهدایی در دسترس هستند عبارتند از:

 • یکی از اعضای خانواده یا یک دوست
 • بانک تخمک
 • شرکت های تسهیلگر مربوط به اهدا کنندگان تخمک
 • زوج نابارور دیگری که مایلند تخمک اضافی اخذ شده خود را اهدا کنند
 • کلینیک باروری

ملاقات با اهدا کننده بستگی به قراردادی دارد که امضا می کنید. گاهی اوقات شانس ملاقات با اهداکننده را پیدا می کنید و شخصا او را می شناسید، و گاهی اوقات هرگز با آنها ارتباطی برقرار نمی کنید. برخی از اهداکنندگان موافقت می کنند تا با کودک در آینده در تماس باشند. بنابراین، قبل از تصمیم گیری در مورد فرد اهداکننده، بهتر است در مورد آن با یک وکیل آشنا به قوانین ناباروری یا یک مشاور ناباروری صحبت کنید.

مراحل انجام IVF بوسیله تخمک اهدایی

 

انتخاب اهدا کننده

اول از همه، شما باید یک اهدا کننده را بر اساس ویژگی های مورد نظر خود انتخاب کنید. اهدا کننده را می توان در میان بستگان یا دوستان یا یک شخص کاملا غریبه پیدا کرد که تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و برای اهدای تخمک مناسب است. بر اساس توافقنامه ها، هویت اهدا کننده می تواند برای شما شناخته شده یا ناشناس باشد.

 

تحریک تخمدان

در این مرحله، تخمدان های فرد اهداکننده باید با استفاده از داروهای هورمونی تحریک شوند تا در یک چرخه قاعدگی حداکثر تخمک را بدست آورد. تعداد بالای تخمک های بازیابی شده احتمال بارداری را افزایش می دهد. این روند در اولین روزهای قاعدگی فرد اهدا کننده شروع می شود.

 

عمل پانکچر فولیکول فرد اهدا کننده

پس از رسیدن فولیکول های فرد اهدا کننده به اندازه مطلوب، عمل پانکچر برای بازیابی تخمک ها از تخمدان انجام می شود. این فرآیند تحت بیهوشی سبک یا آرام بخش انجام می شود و بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. پس از انجام عمل نیازی به بستری شدن نیست و فرد اهدا کننده می تواند به خانه برود.

 

آماده سازی آندومتر فرد گیرنده

در این مرحله، فرد گیرنده باید برای انتقال آماده شود. آندومتر لایه داخلی رحم است که جنین را می پوشاند. فرد گیرنده باید تحت درمان هورمونی قرار گیرد تا آندومتر خود را برای کاشت جنین آماده کند.

 

لقاح آزمایشگاهی

در این مرحله، مایع منی باید از شریک مرد تهیه شود. اسپرم ها به منظور افزایش کیفیت شستشو می شوند و سپس بهترین اسپرم ها برای بارور کردن تخمک در محیط آزمایشگاهی انتخاب می شوند. تزریق داخل سیتوپلاسمی (ICSI) که اسپرم را به درون تخمک تزریق می کند، می تواند برای بیماران خاصی استفاده شود.

 

انتقال جنین و بارداری

پس از چند روز که جنین بزرگ شده و آماده است، به رحم فرد گیرنده منتقل می شود. پس از کاشت جنین، زوجین باید دو هفته منتظر بمانند. اگر آزمایش خون بارداری مثبت باشد به این معنی است که بارداری اتفاق افتاده است و روندIVF بوسیله تخمک اهدایی به خوبی عمل کرده است.

روند IVF  در ایران

ایران سالها تجربه در زمینه فناوری کمک باروری و درمان ناباروری دارد. اگر مایل به استفاده از فناوری کمک باروری هستید، انجام IVF + تخمک اهدایی در ایران می تواند یکی از بهترین گزینه هایی باشد که می توانید در پیش رو داشته باشید. با کمک تجهیزات مدرن، پزشکان ماهر و هزینه های مقرون به صرفه، بچه دار شدن دیگر یک رویا نیست.

تسهیل کننده خدمات درمانی TebMedTourism سعی می کند راه را برای رسیدن به رویاهای شما هموار کند. ما در طول تمامی مراحل در کنار شما خواهیم بود تا زمانی که بتوانید نوزاد خود را در آغوش بگیرید. به یاد داشته باشید که ما به مشتریان خود همانند اعضای خانواده مان اهمیت می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرایند یا خدمات ما، می توانید از طریق شماره های ارائه شده یا فرم های آنلاین ما با ما تماس بگیرید.

butterfly
Author: Leila Nazari
Publisher and SEO specialist: beheshteh hadizade
tebmed
طب مد توریسم tebmedtourism

شرکت طب مد توریسم

طب مد توریسم یک شرکت تسهیلگر درمان بیماران بین المللی واقع در ایران (تهران) است. با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های فراوان موجود در ایران، در زمینه گردشگری سلامت، ما فعالیت خود را جهت بهره برداری و شکوفاسازی این استعدادها آغاز نمودیم. ما با آغوش باز پذیرای بیماران و میهمانان از سراسر جهان هستیم و آمادگی داریم تا آنها را از خدمات درمانی با کیفیت و پزشکان حاذق ایران بهره مند سازیم.

طب مد توریسم در حال حاضر با بیش از 40 مرکز درمانی بین المللی، 140 بیمارستان ملی و 300 مرکز تخصصی، 430 پزشک متخصص و فوق تخصص، 112 هتل و نیز ایرلاین های داخلی و بین المللی، همکاری دارد و ارائه خدمات گسترده در سراسر ایران را برای ما ممکن می سازد.

تیم ما پکیج های کامل درمانی و زیبایی به همراه کلیه خدمات مسافرتی -گردشگری لازم را برای شما فراهم می آورد.

تیم با تجربه طب مدتوریسم پروسه درمان را به نحوی مدیریت می کند تا شما با آرامش کامل صرفا روی درمان خود متمرکز شوید.

راه های ارتباطی:

شماره های تماس: 1930 288 903 98+

آدرس: تهران – میدان هفت حوض -تقاطع هشت متری اول – پلاک 2 – واحد 6

ایمیل: TebMedTourism@gmail.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
شروع چت
چطور می تونیم کمکتون کنیم؟
شرکت بین المللی طب مد توریسم
سلام.
مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
هر سوالی دارید بفرمایید.